Jak mantrę powtarzamy, że biała koszulka jest najbardziej uniwersalnym i ponadczasowym elementem garderoby, niezależnie od płci i wieku. Bez obawy, że wyjdzie z mody, możemy zaopatrzyć się w kilka prostych typów białych koszulek, koszul, bluzek dobrej jakości i gwarantujemy Wam, że będziecie je nosić stale, przy różnych okazjach.

Jesteśmy różni, mamy różne kolory skóry, włosów, sylwetki. Dzisiaj pomożemy Wam wybrać rodzaj dekoltu najodpowiedniejszy dla Waszych kształtów.

Zacznijmy od dekoltu w serek

Taki dekolt, szczególnie głęboki, będzie dobrze prezentował się u pań i panów z krótszymi szyjami i szerszymi ramionami. Kształt odwróconego trójkąta (czy litery V) przy szyi, optycznie ją wydłuża, wysmukla sylwetkę i ramiona. Bardzo dobrze podkreśla mniejszy biust, ale panie z pełniejszymi kształtami też pięknie wyeksponują swoje wdzięki 😉

Dekolt w łódkę

polecamy głównie paniom. Pięknie podkreśla szyję, nie wydłuża jej, ani nie skraca, a głębszy eksponuje obojczyki. Maskuje też za bardzo rozbudowane ramiona. W zależności od rodzaju ubrania, może nadać mu elegancji lub swobody, np. przesunięty na jedno ramię. Panowie też noszą takie dekolty, szczególnie w koszulkach i bluzkach typu oversize. Musicie jednak przyznać, że ten typ wykończenia najlepiej wygląda na białych koszulkach lub bluzach. Nie polecamy go osobom o okrągłej twarzy i krótkiej szyi.

Dekolt okrągły

polecamy osobom o długiej szyi, która optycznie skróci się. Biała koszulka z okrągłym dekoltem to najbardziej klasyczna propozycja, nie tylko dla osób o węższych ramionach, czy kościstej budowie. Zakładamy ją latem, w chłodniejsze dni, gdy nie chcemy wystawiać się na intensywne słońce, do biegania, na wycieczki piesze. Zimą jest doskonałym dodatkiem do swetrów w serek, czy marynarek. Biały T-shirt z okrągłym dekoltem można zestawić z każdym kolorem i wzorem i innym elementem ubioru: letnimi sukienkami, sportowymi marynarkami, szortami, spódnicami mini, midi i maxi.

Uważać powinny panie z większym biustem, ponieważ ten typ wykończenia pod szyją optycznie go powiększa. Nie polecamy go osobom o okrągłej twarzy.

Golf lub półgolf

Zabudowane dekolty zaliczamy do jednych z najbardziej wymagających, choć często spotkanych. Nie polecamy go osobom o okrąglejszych kształtach, krótkiej szyi, czy bardzo szerokich ramionach. Panie z dużym biustem też powinny sprawdzić, czy golf będzie najodpowiedniejszym wyborem. Taki typ wykończenia dekoltu najkorzystniej wygląda na osobach o szczupłym tułowiu, drobnej twarzy i stosunkowo długiej szyi.

W naszej ofercie posiadamy białą koszulkę damską CHANCE bez rękawków, która świetnie sprawdzi się w wielu letnich stylizacjach.

O dekoltach można napisać jeszcze więcej, jednak najważniejsze jest to, żebyśmy sami czuli się dobrze w tym, co nosimy! 😊